GRADINITA

SCOALA

O saptamana...ALTFEL la Scoala IOANID


Atelier de structuri arhitecturale


Misiune Posibila la Escape Rooms


Eveniment "Fara ura, cu toleranta"


Serbari de Craciun


Concert de Craciun - Corurile IOANID


Job shadowing la Orange


Cartile prieteniei


Vizita copiilor de la Fundatia "Chance for life"


Halloween Party at IOANID


Festivalul Toamnei la Scoala IOANID


Vizita la Muzeul Hartilor si al Cartii Vechi


Piesa de teatru "Eu, Oblio"


Drumetie la Cabana Curmatura


Ora de stiinte, sustinuta in cadrul Facultatii de Horticultura


Sistemul de case introdus la Scoala IOANID


Premii obtinute la Junior Public Speaking


Corul Scolii IOANID la "Seri de poveste"


Concert de Craciun sustinut de Corul Scolii IOANID


Vizita la Radio ZU


Festivalul Toamnei la Scoala IOANID


Learning Trip la Conacul de pe Deal


"Scoala parintilor mei"


Targ de Martisor la Scoala IOANID


Rezultate concurs


Programul Anilor Primary (Primary Years Programme) la Scoala IOANID


Parteneriat IOANID - World Vision Romania


Festivalul Toamnei la Scoala IOANID


Special Days at IOANID


Targul Optionalelor la Scoala IOANID


Inceput de an scolar la IOANID


Cercul de prieteni


Festivitate de premiere concurs "Traditii de Pasti"


Saptamana "Sa stii mai multe, sa fii mai bun"


Rezultate concurs ”Traditii de Pasti”


Expozitie ”Transforma creativ”


Atelier ”IMPREUNA”


Expozitie ”Maestrii si discipolul”


Atelier de caligrafie


Provocare pe gheata


Excursie la Comana


Vizita DENT ESTET 4 KIDS


Scoala IT


Bucharest Science Festival


WATER ADVENTURE at IOANID


Atelier de basm...”Lectura si prajitureala”


Festivitatea de premiere a concursului de Reciclare Creativa


BOOK DAY la Școala IOANID


AVENTURA PARC


Excursie RAȘNOV


Carnavalul personajelor


Petrecere in pijamale Scoala


Excursie la Sinaia


Festivalul Internaţional de Film pentru Copii KINODISEEA


Petrecere de Halloween


Lansare de carte “Pricoliciul”


Activitate Grădina Botanică


Târgul Opţionalelor la IOANID


Porti Deschise la Ioanid


IOANID susţine BUCURIA DE A FI MIC ROMÂN


TriUMFul Cunoaşterii a făcut conoştinţă cu copiii IOANID


13
dec
2014

Rezultate concurs

Multumim tuturor copiilor care au participat la Concursul  ,,Traditii  de Craciun,, organizat pe data de 13.12.2014 de Școala IOANID, felicitându-i totodată pentru pasiunea lor, exprimată plastic, în orele de concurs.
 
Premiile Concursului:

Premiul Special pentru pictură - Premiul IOANID
  • Frăsineanu Antonia - Liceul  Teoretic ,, Nicolae Iorga,,

Clasa Pregătitoare:
 
  • Premiul IMatei Hotăranu – Școala Gimnazială IOANID
  • Premiul IINedelcu Andrei - Școala Gimnazială Aletheea
Clasa I:
 
  • Premiul IVoicu Ilinca - Școala Primară Smart Kids
  • Premiul I - Bogdan Ioana  - Școala Gimnazială IOANID
  • Premiul IIPavel Ileana Yvonne - Școala Gimnaziala Avenor
  • MentiuneFăgărășanTeodora - Școala Gimnaziala Avenor
 Clasa a II –a:
  • Premiul IRizea Corina - Școala Europeană
  • Premiul IIBuzescu Maria – Colegiul  German  Goethe
  • Premiul III – Pal Teodor - Colegiul  German  Goethe
  • Mentiune – Manta Daria - Școala Gimnazială Avenor
  • Mențiune – Asultanei Anastasia - Școala Gimnazială IOANID
 Clasa a III –a: 
  • Premiul IPetre Emilia - Școala Gimnazială Nr. 5
  • Premiul IIRaiu Erica Ioana - Școala Gimnazială Nr. 5
  • Premiul III – Pancu Ana Maria Ecaterina - Colegiul  German  Goethe
  • Mentiune – Stroe Victoria - Școala Gimnazială Avenor
  • Mențiune – Pancea Catinca - Școala Gimnazială Avenor
 Clasa a IV –a: 
  • Premiul IVlasov Nedelcu Noelle - Școala Gimnazială IOANID
  • Premiul IIIlie Carina - Școala Europeană
  • Premiul III – Bursucă Petra - Școala Gimnazială Avenor
  • Mentiune – Radu Katia  - Școala Gimnazială Avenor
  • Mențiune – Preoteasa Eva  - Școala Gimnazială Avenor
 Clasa a V –a: 
  • Premiul I –Cojocaru Alexandra - Școala Gimnazială Avenor
  • Premiul IIIlie Carina – Liceul Teoretic ,,Jean Monnet,,
  • Premiul III – Coroleucă Victoria Ana - Liceul Teoretic ,,Nicolae Iorga,,
  • Mentiune – Dumitru Tătăranu Anisia - Școala Gimnazială Aletheea
  • Mențiune – Grigorașcu Ana - Școala Gimnazială IOANID
 Clasa a VI –a: 
  • Premiul I –Ciobănescu Laura – Colegiul Național ,,I.L.Caragiale,,
  • Premiul III – Ostrașină Ioana Colegiul Național  ,,Ion Neculce,,
  • Mentiune – Mocanu Bianca - Școala Gimnazială Nr 3
 Clasa a VII –a: 
  • Premiul I –Frăsineanu Antonia – Liceul Teoretic ,,Nicolae Iorga,,
  • Premiul INeagu Teodora – Școala Gimnazială ,,Sf. Nicolae,,
  • Premiul II Țurcaș Petru Cristian - Școala Gimnazială de Arte ,,Iosif Sava,,
 Clasa a VIII –a: 
  • Premiul I –Tănase Denisa Alexandra – Școala Gimnazială ,,Școala Mea,,
  • Premiul ICondrache Antonia - Școala Gimnazială Nr. 3
Premiile vor fi acordate în cadrul festivității de premiere JOI, 15 IANUARIE, ora 17.30 în holul central al Școlii IOANID.
 
 
Va asteptam cu drag!
 
Afla mai multe
DESPRE IOANID
Afla mai multe
4MOTIVE PENTRU CARE SA ALEGI IOANID

Inscrieţi-vă folosind adresa dvs. de e-mail pentru a primi periodic noutăţi.


NEWSLETTER