GRADINITA

SCOALA

15
sep
2014

Inceput de an scolar la IOANID

Dragi parinti, elevi, invitati si colegi,
 
Iata-ne astazi in fata unui nou inceput de an scolar, al saselea la Scoala IOANID, un an pe care ni-l dorim mai bun, mai usor, cu realizari si plin de momente de neuitat. Chiar daca, poate, pentru unii, vacanta nu a fost suficienta, speram ca ati asteptat aceasta zi cu nerabdare si ca v-ati intors cu forte proaspete,  suficiente pentru intregul an.
 
Inainte de orice, IOANID doreste sa va multumeasca tuturor, de la mic la mare, pentru sustinerea din toti acesti ani si pentru increderea in procesul educational desfasurat in scoala noastra si dorim sa va impartasim ca activitatea echipei noastre, desfasurata din 15 septembrie 2009 a fost pe deplin rasplatita catre finalul anului scolar care tocmai s-a incheiat.  Scoala noastra a primit vizita echipei de evaluare din partea Agentiei Romane de Asigurare a Calitatii in Invatamantul Preuniversitare, care a primit un feedback extrem de valoros din partea parintilor. Vizita comisie a reprezentat pasul final si cel mai important in cadrul demersurilor care se fac pentru obtinerea acreditarii, iar de curand au sosit ordinele de ministru cu care atesta faptul ca, incepand cu acest an scolar, Gradinita si Scoala IOANID sunt unitati de invatamant ACREDITATE , echipei noastre fiindu-i, astfel, recunoscute meritele pentru organizarea unui proces educational la cele mai inalte standarde.

Cu cele mai bune ganduri si sperante, va dorim, dragi elevi, parinti, colegi, un an excelent si plin de succes ! 
Afla mai multe
DESPRE IOANID
Afla mai multe
4MOTIVE PENTRU CARE SA ALEGI IOANID

Inscrieţi-vă folosind adresa dvs. de e-mail pentru a primi periodic noutăţi.


NEWSLETTER