REZULTATE CONCURSURI
 
AN SCOLAR 2016-2017
 
 

PROFESOR DENUMIREA CONCURSULUI
(si alte info - etapa, materie, destinatari etc)
PREMII
(premiul obtinut, nume elev, clasa)
Vasile Camelia ComPer- Limba si literatura romana, etapa a II-a, 31 martie 2017
CLASA a III-a A
BOLTASU ALEXANDRU                  100 (I)
FERARIU IOANA                               100 (I)
TANASESCU NICOLAS                    100 (I)
BALTA IOANA                                      95 (I)
OEFNER DAVID                                   95 (I)
STOICESCU HEVRONA                     95 (I)
BADEA IORDAN                                  90 (II)
STROE MATEI                                      90 (II)
ZAMFIR TUDOR                                  90 (II)
GUTILA MAHA                                    85 (II)
DYER GRACE                                     75 (III)
 

 
Vasile Camelia ComPer- Matematica,
etapa a II-a, 7 aprilie 2017
CLASA a III-a A
ZANESCU ALEXANDRU                 100 (I) STOICESCU HEVRONA                    90 (II)
TANASESCU NICOLAS                     80 (III)
BOLTASU ALEXANDRU                    80 (III)
BADEA IORDAN                                 75 (III)
FERARIU IOANA                                75 (III)
STROE MATEI                                    75 (III)
BALTA IOANA                                    65 (M)
Soare Mihaela ComPer- Limba si literatura romana, etapa a II-a, 31 martie 2017
CLASA  IC
 
 
 
 
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
BASALIC DOMINIC OGLINDA        100 (I) BUSEGEANU  ERIKA                       100 (I)
DIMA  AMZA                                      100 (I)
CODRESCU  IRINA                           100 (I)
HAGIVRETA ANASTASIA                100 (I) NAHORNIAC  RADU                         100 (I)
NICULESCU EVA                               100 (I) SURDU  ALEXANDRU                      100 (I)
TONCESCU SANZIANA                    100 (I)             
GHEORGHE MIHAI                             95 (I)
MANEA DAVID ALEXANDRU            95 (I)
TRANDAFIR LUCA                              95 (I)
OGLINDA ALEKSANDRU                  85 (II)
Soare Mihaela ComPer-Matematica, etapa a II-a, 7 aprilie 2017
CLASA IC
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
GHEORGHE MIHAI                           100 (I)
NAHORNIAC  RADU                         100 (I)
TRANDAFIR LUCA                            100 (I)
NICULESCU EVA                               95 (I)
BUSEGEANU  ERIKA                        90 (II)
TONCESCU SANZIANA                    85 (II)
CODRESCU  IRINA                            80 (III)
DIMA  AMZA                                       75 (III)
MANEA DAVID ALEXANDRU           70 (M)
Gabriel Triculescu Ziua Liceului Otopeni, 12 noiembrie 2016 FOTBAL FETE- LOCUL I
 
1.    BUDEANU MARIA-cls VI
2.    BUDEANU DANA-cls VI
3.    BOBOCEA MARIA-cls VI
4.    ROSCA STANESCU SIMINA-cls V
5.    STOLERU ANDREEA
6.    TATOIU THEA
 
MINIBASCHET BAIETI- LOCUL III
 
1.    ONICA NICHOLAS
2.    SPITERI MATTEW
3.    ROSCA STANESCU SABIN
4.    STROE MATEI
5.    BADEA IORDAN
6.    TANASESCU NICOLAS
7.    ZANESCU ALEXANDRU
8.    BOLTASU ALEXANDRU
 
MINIFOTBAL BAIETI- LOCUL II
 
1.    BADEA RARES
2.    BADEA IORDAN
3.    TANASESCU NICOLAS
4.    ZANESCU ALEXANDRU
5.    BOLTASU ALEXANDRU
6.    ROSCA STANESCU SABIN
7.    RADAN EDUARD
 
MINIBASCHET FETE- LOCUL II
 
1.    TATOIU THEA
2.    BRATILOVEANU ANNA
3.    STOLERU ANDREEA
4.    BOGDAN MARA
5.    ANDRIESCU IOANA
6.    ASULTANEI ANASTASIA
7.    BLEJNAR ANDRADA
 
 
 
 
FOTBAL BAIETI- LOCUL III
 
1.    IONICA LUCA-cls VIII
2.    GHEORGHE DAVID-cls VI
3.    PASCU RADU-cls V
4.    MITROFAN ADRIAN-cls V
5.    ROSCA STANESCU SABIN
6.    ONICA NICHOLAS
 
MINIHANDBAL - LOCUL III
 
1.    RADAN EDUARD
2.    TATOIU THEA
3.    ANDRIESCU IOANA
4.    BLEJNAR ANDRADA
5.    ASULTANEI ANASTASIA
6.    BOGDAN MARA
7.    CONSTANTINESCU TUDOR
8.    TANASESCU NICOLAS
9.    BOLTASU ALEXANDRU
10.  ROSCA STANESCU SABIN
 
BASCHET BAIETI- LOCUL III
 
1.    IONICA LUCA-cls VIII
2.    GHEORGHE DAVID-cls VI
3.    PASCU RADU-cls V
4.    MITROFAN ADRIAN-cls V
5.    SPITERI MATTEW
6.    ONICA NICHOLAS
 
BASCHET FETE- LOCUL III
 
1.    BOBOCEA MARIA- cls VI
2.    BUDEANU DANA- cls VI
3.    BUDEANU MARIA-cls VI
4.    ROSCA STANESCU SIMINA- cls V
5.    STOLERU ANDREEA
6.    TATOIU THEA
7.    BRATILOVEANU ANNA
Moise Aniela “Profu’ de mate”-etapa I, 24-30 nov 2016,matematica - Giugiumica Anne-Marie-cls a VII a Diploma de merit-89,5 p
- Galeriu  Antonia-cls a VIIa Diploma de merit-88 p
- Grigorascu Ana-cls a VII a Diploma de merit-83,5 p
- Bulacu Alexia-cls a VII a Diploma de merit-82 p
- Sandu Albert-cls a VIII a Diploma de merit-80,5 p
- Laie Razvan-cls a VIII a Diploma de participare-71,5p
Chiriac Rodica “Profu’ de mate”-etapa I, 24-30 nov 2016,matematica - Bulacu Mihai cls a V a Diploma de excelenta-95,5
- Paunescu Matei-cls a V a Diploma de merit-92,5 p
- Pascu Radu -cls a V a Diploma de participare-77,5 p
- Nahorniac Luca-cls a VI a Diploma de excelenta-97p
- Kaya Narin cls a VI a Diploma de participare-77,5p
Moscal Manuela Concursul national de postere pentru elevi”Fii inspirat”,
10.11.2016
Rupa Rebeca cls a VIII a
premiul II
Nedelcu Mara Concursul COMPER - Etapa 1
Comunicare - 20.01.2017 - clasa I A
 
 
 
 
 
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
ARGESEANU VANESSA MARIA    100 (I)
BADEA RARES IOAN                      100 (I)
BLEJNAR RARES                             95 (I)
CIUCIOI MARIA IARINA                   85 (II)
FRUNZA CARLA                              100 (I)
GRIGOROV MARIA SOFIA             90 (II)
LAZAR OANCEA THEA                   85 (II)
NAE DAVID                                        95 (I)
NAE MARIA                                      100 (I)
NICA MARIA ANASTASIA                           90 (II)
PETRE ANDREI                                 85 (II)
PUGLIESE TEODORA MARIA       100 (I)
SAVAGE ARIANNA NICOLE          100 (I)
SERBAN ANA                                   100 (I)
VASILIU STASCO LIZA MARIA        90 (II)
Nedelcu Mara Concursul COMPER - Etapa 1
Matematica - 27.01.2017 - clasa I A
 
 
 
 
 
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
ARGESEANU VANESSA MARIA      90 (II)
BADEA RARES IOAN                       90 (II)
BLEJNAR RARES                              95 (I)
CIUCIOI MARIA IARINA                    90 (II)
FRUNZA CARLA                                            75 (III)
GRIGOROV MARIA SOFIA              90 (II)
LAZAR OANCEA THEA                    -
NAE DAVID                                          90 (II)
NAE MARIA                                        100 (I)
NICA MARIA ANASTASIA                 90 (II)
PETRE ANDREI                                   70(M)
PUGLIESE TEODORA MARIA          90 (II)
SAVAGE ARIANNA NICOLE             80(III)
SERBAN ANA                                      90 (II)
VASILIU STASCO LIZA MARIA         90 (II)
Mihaela Soare Concursul COMPER - Etapa 1
Comunicare - 20.01.2017 - clasa I C
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
OGLINDA ALEKSANDRU              100 (I)
CODRESCU  IRINA                        100 (I)
TRANDAFIR LUCA                          100 (I)
MANEA DAVID ALEXANDRU           95 (I)
NAHORNIAC  RADU                         95 (I)
SURDU  ALEXANDRU                     90 (II)
NICULESCU EVA                              90 (II)
BASALIC DOMINIC                          90 (II)
HAGIVRETA ANASTASIA                 85 (II)
DIMA  AMZA                                      75 (III)
Mihaela Soare Concursul COMPER - Etapa 1
Matematica - 27.01.2017 - clasa I A
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
GHEORGHE MIHAI                         100 (I)
TOPOR IRINA                                  100 (I)
BUSEGEANU  ERIKA                      100 (I)
NAHORNIAC RADU                           95 (I)
HAGIVRETA  ANASTASIA                80 (III)
NICULESCU  EVA                              80 (III)
OGLINDA  ALEKSANDRU                75 (III)
BASALIC  DOMINIC                          75 (III)
CHIRITOI ECATERINA Concursul COMPER - Etapa 1
Comunicare - 20.01.2017 -
clasa I B
 
 
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
MUNTEANU DAVID                    100 (I)
GUTU SARA MARIA                      95 (I)
PREOTU VICTOR                            90 (II)
TOTIR INGRID                                90 (II)
AIRINEI ROBERT                           85 (II)
CHERECHEŞIU SASHA                  85 (II)
GHEORGHE DEMI MARIA           85 (II)
ŢURCAN VALERIA                         85 (II)
MAREŞ ANYA MARIA                80 (III)
CĂNUŢĂ ANDREI                       65 (M)
CHIRITOI ECATERINA Concursul COMPER - Etapa 1
Matematica - 27.01.2017 - clasa I B
 
 
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
STERE MATEI                               100 (I)
MUNTEANU DAVID                     90 (II)
GUTU SARA MARIA                      90 (II)
GHEORGHE DEMI MARIA           90 (II)
AIRINEI ROBERT                            90 (II)
ŢURCAN VALERIA                        80 (III)
PREOTU VICTOR                            85 (II)
TOTIR INGRID                               75 (III)
CHERECHEŞIU SASHA                 75 (III)
CĂNUŢĂ ANDREI                       75 (III)
Iuliana Cringus și Ruxandra Coman Faza pe sector a Olimpiadei de limba si literatura romana- 18.02.2017 Bulacu Mihai (V), Giugiumica Anne-Marie, Utza-Baicoianu Bianca (VII)- mentiune, Sandu Albert(cls a VIII-a)- premiul III (Toti patru s-au calificat pe municipiu)
Iuliana Cringus Faza pe sector a Olimpiadei Lectura ca Abilitate de Viata-26.11.2016 Vasluian Sara - P I (cls a VII-a)
Bulacu Alexia - P II (cls a VII-a)
Galeriu Antonia - P III (cls a VII-a)
Grigorascu Ana - P III (cls a VII-a)
Dana
Nicorici
Concursul de limba engleza
Spelling Bee- Editia a II-a, Aprilie 2017
(castigatori pe nivel)
MATEI PAUNESCU- clasa a V-a
MARIA BUDEANU- clasa a VI-a
ANNE-MARIE GIUGIUMICA- clasa a VII-a
ANASTASIA BIRIS- clasa a VIII-a
Dana
Nicorici
Concursul National  Public Speaking- editia 2017
(The English Speaking Union, Romania,
 11.03.2017
 
 
 
 
 
 
 
Olimpiada de Limba Engleza, Etapa pe sector (08 aprilie)- Elevi calificati la etapa pe Municipiu (13 mai 2017)
Anne-Marie Giugiumica (cls VII) - Premiul I
Luca Nahorniac (cls VI)- Premiul II
Alexia Bulacu (cls VII)- Honorable Mention
Antonia Galeriu (cls VII)- Certificate of Attendance
Ana Grigorascu (cls VII)-Certificate of Attendance
 
 
 
 
 
 

 
Cristina Solca Olimpiada de Limba Engleza- Etapa pe scoala (11 martie 2017) 1. Biris Anastasia (cls VIII)- 87 puncte
2. Sandu Albert (cls VIII)- 90.5 puncte
3. Ibacka - Dzabana Inoke (cls VIII)- 85 puncte
 
1. Giugiumica Anne- Marie (cls VII)- 89.5 puncte
2. Vasluian Sara  (cls VII)- 98 puncte
3. Bulacu Alexia  (cls VII)- 86 puncte
4. Galeriu Antonia  (cls VII)- 87.5 puncte
5. Grigorascu Ana Teodora  (cls VII)- 86 puncte
Iuliana Cringus și Ruxandra Coman Faza pe municipiu a Olimpiadei de limba si literatura romana-5.03.2017 Bulacu Mihai (V)-mentiune,
 Utza-Baicoianu Bianca (VII)- mentiune
Ramona Lazăr Concursul COMPER - Etapa 1
Limba română - 20.01.2017 - clasa IV B
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
ANDRIESCU IOANA  100 (I)
LEVIȚCHI DIANA 100 (I)
BLEJNAR ANDRADA-IOANA  90 (II)
BOGDAN MARA-IOANA 90 (II)
CÂSTOCEA VLAD-IOAN  90 (II)
VASILE ANCA  90 (II)
ASULTANEI ANASTASIA  85 (II)
RĂDAN EDUARD  85 (II)

TATOIU THEA 85 (II)
Ramona Lazăr
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ramona Lazăr

 
Concursul COMPER - Etapa 1
Matematică - 27.01.2017 - clasa IV B
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
 
Concursul COMPER
 Etapa a II-a - 31.03.2017
Limba română -clasa a IV-a B
 
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
CARSTOCEA VLAD-IOAN 100 (I)
TATOIU THEA  100 (I)
RADAN EDUARD 95 (I)
ANDRIESCU IOANA  90 (II)
LEVITCHI DIANA  90 (II)
VASILE ANCA 90 (II)
BLEJNAR ANDRADA-IOANA 85 (II)
BOGDAN MARA-IOANA  80 (III)

ASULTANEI ANASTASIA 80 (III)
ANDRIESCU IOANA 100 (I)
CÂRSTOCEA VLAD 100 (I)
LEVIȚCHI DIANA 100 (I)
VASILE ANCA 100 (I)
ASULTANEI ANASTASIA 90 (II)
BOGDAN MARA 90 (II)
PURAN SOFIA 85 (II)
TATOIU THEA 85 (II)
RĂDAN EDUARD (II)
BLENAR ANDRADA 75 (III)
Ramona Lazăr Concursul COMPER
 Etapa a II-a - 07.04..2017
Matematică -clasa a IV-a B
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
ANDRIESCU IOANA 100 (I)
CÂRSTOCEA VLAD 100 (I)
LEVIȚCHI DIANA 100 (I)
ASULTANEI ANASTASIA 100 (I)
BOGDAN MARA 100 (I)
TATOIU THEA 100 (I)
VASILE ANCA 95 (I)
RĂDAN EDUARD 90 (II)
BLEJNAR ANDRADA 80 (III)
Nedelcu Mara Concursul COMPER
Etapa a II-a 
Comunicare - 31.03.2017 - clasa I A
 
 
 
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
ARGESEANU VANESSA MARIA    100 (I)
BADEA RARES IOAN                        95 (I)
BLEJNAR RARES                              90(II)
CIUCIOI MARIA IARINA                    90 (II)
FRUNZA CARLA                                90 (II)
GRIGOROV MARIA SOFIA             100 (I)
LAZAR OANCEA THEA                  95 (I)
NAE DAVID                                        100 (I)
NAE MARIA                                          95 (I)
NICA MARIA ANASTASIA                           95 (I)
PETRE ANDREI                                 95 (I)
PUGLIESE TEODORA MARIA       100 (I)
SERBAN ANA                                     90 (II)
VASILIU STASCO LIZA MARIA        90 (II)
Nedelcu Mara Concursul COMPER
Etapa a II-a 
Matematică - 07.04.2017-
clasa I A
 
 
 
 
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
ARGESEANU VANESSA MARIA    100 (I)
BADEA RARES IOAN                       100 (I)
BLEJNAR RARES                              85 (II)
CIUCIOI MARIA IARINA                   70  (M)
FRUNZA CARLA                               85 (II)
GRIGOROV MARIA SOFIA             95 (I)
LAZAR OANCEA THEA                  80 (III)
NAE DAVID                                         90 (II)
NAE MARIA                                         75 (M)
NICA MARIA ANASTASIA                            80 (III)
PETRE ANDREI                                  80 (III)
PUGLIESE TEODORA MARIA         90 (II)
SERBAN ANA                                     90 (II)
VASILIU STASCO LIZA MARIA        90 (II)
Moise Aniela Concursul COMPER - Etapa 1
Matematică - 27.01.2017
 - clasa aVII a
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
Utza- Baicoianu Bianca Ioana        75 (III)
 

 
Moise Aniela Concursul COMPER
Etapa a II-a 
Matematică - 07.04.2017-
clasa aVII a
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
Bulacu Alexia Cristiana               75(III)
Giugiumica Anne- Marie              75(III)
Utza- Baicoianu Bianca Ioana     65 (M)

 
Chiriac Rodica Concursul COMPER - Etapa 1
Matematică - 27.01.2017
 - clasa aV a
- clasa aVI a
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune

 
Bulacu Mihai             90(II)
Paunescu Mihai        70(M)
Mitrofan Adrian         65(M)
 
 
Nahorniac  Luca       80(III)
Chiriac Rodica Concursul COMPER
Etapa a II-a 
Matematică - 07.04.2017
- clasa aV a
 - clasa aVI a
 
 
(I) - locul I
(II) - locul II
(III) - locul III
(M) - mentiune
Bulacu Mihai             70(M)
 
 
 
Nahorniac  Luca       70(M)
 
 

 
Solca Cristina Examenul Cambridge,
iunie 2017
 

 
Tudor Izbasoiu- PET- Pass with Distinction
Biris Anastasia- FCE- Grade A
Iuliana Crînguș Faza pe municipiu a Olimpiadei Lectura ca Abilitate de Viata-29.01.2017 Vasluian Sara - P III (cls a VII-a)
 
Mirela Ciolacu Olimpiada de biologie-faza pe sector- 28 ianuarie 2017 Grigorașcu Ana-87p (premiul II)
Vasluian Sara-67p (mențiune)
(cls a VII-a)
Mirela Ciolacu Olimpiada de biologie-faza pe municipiu-11 martie 2017 Grigorașcu Ana-67p (mențiune)
(cls a VII-a)
 
 
 
 
 
 
 

 
Afla mai multe
DESPRE IOANID
Afla mai multe
4MOTIVE PENTRU CARE SA ALEGI IOANID

Inscrieţi-vă folosind adresa dvs. de e-mail pentru a primi periodic noutăţi.


NEWSLETTER